Het cijfer van de maand: 77%
77% van de bedrijven in de eurozone doet het beter dan de voorspellingen: is Europa, na de woelige politieke tijden, opnieuw op de goede weg?
Opportuniteit: herstel van de economische groei
Algemeen verkiezen we een brede spreiding in het aandelengedeelte van de portefeuille om te profiteren van de aantrekkende wereldwijde economische groei. De correlaties tussen de verschillende aandelenmarkten zijn vandaag vrij laag. Het is dus best om uw investering te spreiden in zowel regio’s, sectoren en beleggingsstijlen.
Risico: volatiliteit
Het kan ook nuttig zijn om defensieve aandelen toe te voegen aan de portefeuille. Die zijn minder kwetsbaar in volatiele tijden en bieden meer weerstand tegen koersdalingen. Beleggingsfondsen die inzetten op kwaliteit van de gekozen aandelen bieden hier een interessant alternatief.
Opportuniteit: positieve vooruitzichten
Zowel macro- als microeconomische data zijn hoopgevend. Er zit nog marge op de Europese groei en voor het eerst sinds jaren zien we dat de winstverwachtingen van de bedrijven terug positief worden bijgesteld.
Risico: Pas wel op met Italiaanse en Britse aandelen. In Italië zijn vooral de bankaandelen kwetsbaar.
Opportuniteit: ze volgen hun eigen groeidynamiek
Sinds het begin van dit jaar is deze activaklasse het sterkst gestegen en op de koop toe zijn de groeimarkten nog steeds het aantrekkelijkst ewaardeerd. Ze volgen niet alleen hun eigen groeidynamiek maar profiteren ook van de aantrekkende mondiale groei. Binnen de opkomende markten verkiezen we de Aziatische regio.
Risico: te zeinig diversificatie
Let wel op: gezien het hogere risicogehalte (cfr corruptieschandaal in Brazilië en de impact daarvan op de markten) vermijdt men best om ndividuele landen op te nemen en spreidt men de activa in de portefeuille beter over de verschillende regio’s.
Opportuniteit: rendement
Hoogrentende obligaties laten nu nog toe om een aanvaardbaar rendement te verhopen
Risico: Daar staat wel een hoger kredietrisico tegenover. Maar met de aantrekkende groeivooruitzichten wordt dit momenteel getemperd. Gezien deze obligaties een vrij hoge correlatie hebben met de aandelenmarkten bieden ze geen optimale diversificatie in de portefeuille. Hun gewicht in de modelportefeuille moet daarom beperkt worden in functie van het risicoprofiel van de belegger.
Opportuniteit: de stijging van de rentes
Achtergestelde lijken ons terug interessanter, in het bijzonder dan de bancaire obligaties van Centraal-Europese landen. De sector is na de financiële crisis veel solider en sterker is geworden, waardoor het risico op faillissementen begint weg te ebben. Als de rente, en daarmee ook de marges van de banken, terug beginnen te stijgen, zal hun situatie er zeer waarschijnlijk nog meer op verbeteren.
Risico: Achtergestelde bankobligaties vormen een zeer specifieke niche, en worden sterk beïnvloedt door plaatselijke (nationale) dynamieken. Pas op met Italië.
Actief beheer en spreiding zijn twee noodzakelijke voorwaarden om het kredietrisico, het renterisico en het rendementsrisico van uw portefeuille beter in de hand te houden. Het lijkt ons dan ook beterom te opteren voor professioneel beheerde obligatiefondsen, dan voor individuele obligaties.
Wij herinneren u eraan dat beleggingsproducten blootgesteld zijn aan risico’s met inbegrip van een mogelijk verlies van het belegde kapitaal. Beleggingsproducten zijn geen bankdeposito's en worden niet gewaarborgd door Beobank NV/SA.
De informatie geldt op de publicatiedatum en is onderhevig aan wijzigingen.